10 KLASĖS UGDYMO KARJERAI VALANDĖLĖ „ JIE LAUKIA MŪSŲ PAGALBOS“ (2017-11-13)

Lapkričio 7 dieną į  klasės valandėlę pasikvietėme mųsų seniųnijos socialinę darbuotoją Liną Tamošiųnienę ir jos padėjėją Laimą Stravinskaitę. Jos mums papasakojo kokie darbai laukia šiose pareigose. L. Tamošiųnienė dirba su seniųnijos šeimomis, kurioms trųkta socialinių įgųdžių ir dažnai bendradarbiauja su mokyklos soc. pedagoge R. Bingeliene. Ji lankosi šiose šeimose, kalbasi su tėvais ir vaikais. Dažnai šių šeimų vaikus po pamokų darbuotoja vežasi į Prienų rajono Socialinių paslaugų centrą, kur jie paruošia pamokas, gali išsimaudyti, pavalgo, vyksta į organizuojamas ekskursijas. Vaikams nuvykti į Prienus ir parvykti vakare į namus padeda pats centras, skirdamas nemokamą savo autobusiuką.

SocialinÄ—s darbuotojos padÄ—jÄ—ja L. StravinskaitÄ— sakÄ—, kad jos darbas su seneliais, kurie neturi kas jais pasirÅ«pintų. Ji dirba net su trijų seniÅ«nijų seneliais. Tai labai daug kantrybÄ—s ir atidos, švelnumo reikalaujantis darbas.

Abi socialinÄ—s darbuotojos pristatÄ— mokymo įstaigas, kuriose galima įsigyti šias specialybes. Tai Vytauto Didžiojo universitetas, Kauno kolegija, Karaliaus Mindaugo profesinio rengimo centras.

Mokiniai atidžiai klausÄ—si socialinių darbuotojų pristatymo ir nusprendÄ—, kad ne bet kas gali rinktis tokiÄ… profesijÄ…. Reikia didelio  pasiaukojimo kitiems žmonÄ—ms, atjautos, darbštumo, švelnumo.

O socialinÄ—s darbuotojos sakÄ—, kad jos yra ir policijos rÄ—mÄ—jos, vyksta į reidus šeimose, savanoriauja įvairiose socialinÄ—se akcijose. Tad kvietÄ— ir dešimtokus įsijungti į savanorių gretas ir taip kartu „nušauti du zuikius“: susirinkti mokyklose privalomas socialinÄ—s veiklos valandas ir padÄ—ti seneliams ir kitiems žmonÄ—ms, kurie taip laukia mÅ«sų pagalbos.

Klasės vadovė Vilija Račkienė