MES NORIME TARNAUTI LIETUVOS KARIUOMENĖJE (2017-10-19)

Nors ir krito lietutis, spalio 11 dieną 10 klasės mokiniai ir keturi  septintokai, lydimi 10 klasės vadovės Vilijos Račkienės, išvyko į Krašto apsaugos dienas Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokykloje.

Kupinoje mokinių, susirinkusių iš įvairių Lietuvos mokyklų, į erdvią Lietuvos kariuomenės mokyklos aktų salę, vos tilpo visi norintys čia dalyvauti. Pirmiausia, kad nepabostų laukti renginio pradžios, žiųrėjome filmukus apie Lietuvos kariuomenės mokyklos struktųrą, įstojimo sąlygas, tolesnes mokymosi ir darbo galimybes, karių kasdienybę ir pratybas įvairiose dislokacijos vietose.

VÄ—liau atskiri kariuomenÄ—s vadai dar kartÄ… tai pristatÄ—, pakomentavo, kviesdami stoti mokytis į šiÄ… mokyklÄ…, atsakÄ— į mokinių pateiktus klausimus.

Iš aktų salÄ—s, pasidalinÄ™ į grupes, išrikiuoti po tris, klausydami griežtų vado įsakymų,   kareivišku žingsniu pasklidome po Lietuvos kariuomenÄ—s mokyklos lauko teritorijÄ…. Vadai  ne tik pristatÄ— aplinkÄ…, kurioje gyvena čia besimokantys, bet leido išbandyti ir kai kuriuos karių treniruočių elementus. Labai atsakingas, rizikingas buvo kliūčių ruožas. ÄŒia reikÄ—jo komandai, ne mažesnei kaip 10 mokinių, visiems nešti ilgÄ… bendrÄ… rÄ…stÄ… ir tuo tarpu eiti kitu rÄ…stiniu tilteliu. Tai didelÄ— atsakomybÄ— ne tik už save, bet ir kitus komandos draugus. Lauke visÄ… laikÄ… lynojo ir rÄ…stai buvo šlapi. Mokiniai, klausydami įsakmaus vadovo balso, stengÄ—si neskubÄ—ti ir atsakingai atlikti šiÄ… užduotį. Ne visiems tai pavyko sklandžiai, daugelis krito nuo šlapio rÄ…sto, bet kiti komandos draugai stengÄ—si nepaleisti kito rÄ…sto nuo savo pečių.

Kariškus nurodymus vykdÄ—me trumpam pasislÄ—pÄ™ nuo įkyraus lietaus ir sporto salÄ—je.

VÄ—liau susipažinome su Lietuvos kariuomenÄ—s istorija vaikšÄiodami po Kauno tvirtovÄ—s 1-Ä…jÄ… baterijÄ…, dalyvavome karo policijos organizuotose šaudymo varžybose iš pneumatinių ginklų. Po to iš arti galÄ—jome susipažinti su  karine ginkluote bei technika, pasimatuoti karo žygio ekipuotes.

Kai, atrodo, jau visi pavargome, vadas mus pakvietÄ— atsigaivinti karšta kareiviška koše ir arbata. Visi džiaugÄ—mÄ—s – visai skani ta kareiviška košÄ—, o  karininkų įsakymai ne tokie jau ir sunkÅ«s.

Nors visÄ… laikÄ… mus lydÄ—jo įkyrus lietutis, bet skirstÄ—mÄ—s laimingi, pažinÄ™ iš arti tikrÄ… kario gyvenimÄ…. Su juo mums visiems vertÄ—jo susipažinti, nes kariuomenÄ—s tarnyba Lietuvoje tapo privaloma, o mÅ«sų klasÄ—je visi berniukai, išskyrus dvi mergaites, iš kurių viena labai aktyvi šaulių organizacijos narÄ—. KÄ… žinai, gal ir ji pasuks Lietuvos kariuomenÄ—s keliu. Tarp grupÄ—ms vadovaujančių tokių merginų - karių buvo.

Visi mokiniai, dalyvavÄ™ krašto apsaugos dienoje Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenÄ—s mokykloje, gavo krašto apsaugos ministro Raimundo Karoblio pasirašytus pažymÄ—jimus, atšvaitus, liniuotes su šios mokyklos bei karo policijos atributika, daug įvairių lankstinukų, o mokytojai parvežė į savo mokyklas daug medžiagos pasakojančios apie privalomÄ… tarnybÄ… kariuomenÄ—je bei mokymosi sÄ…lygas įvairiose Lietuvos kariuomenÄ—s mokyklose: nuo Krašto apsaugos savanorių pajÄ—gų iki Lietuvos karo akademijos.

10 klasės mokinys Rytis Deimantavičius