GRAŽI MŪSŲ ŠEIMYNĖLĖ (2017-05-23)

Gegužės 15 d. - Tarptautinė šeimos diena, bet Pakuonio pagrindinėje mokykloje ji pasirinkta minėti gegužės 19 - ąją, penktadienį. Nuo ryto čia sklandė šventinė nuotaika. Tikėdamiesi įdomios  netradicinės veiklos, šurmuliavo mokiniai ir juos atlydėję tėveliai bei seneliai. Visus pasitiko socialinė pedagogė R. Bingelienė, kiti mokytojai, sveikino direktorė A. Vaicekauskienė. Vėliau, pasidaliję į septynias grupes, mokiniai ir visi svečiai skirstėsi į kabinetus, kur laukė įspųdingos užduotys.

Mokytojo K. Grigonio vadovaujamos grupÄ—s piešÄ— bendrÄ… piešinį – gÄ—lÄ™-medį. Kiekvienas dalyvis atskirame popieriaus lape vaizdavo vienÄ… dalį, o piešinio visuma priklausÄ— nuo to, kaip grupÄ—s nariai  geba bendradarbiauti. Užaugino 7 didžiulius augalus. RaštvedÄ— Malvina LapinskienÄ— aktų salÄ—je mokÄ— smagių šokių. Buvo tiesiog nuostabu kartu šokti vaikams, tÄ—vams, seneliams, mokytojams. Prakaitas tekÄ—jo upeliais. Šaudykloje šaulių bÅ«relio vadas K. Žilinskas, supažindinÄ™s, kaip naudotis su oriniu šautuvu, kvietÄ— pasitikrinti taiklumÄ…. Muzikos kabinete mokytoja V. RačkienÄ— surengÄ— karaoke: visos grupÄ—s išmoko dainÄ…, šoko, žaidÄ—. Mokytojai S. KazlauskaitÄ— ir A. Gudauskas pasiÅ«lÄ— iš buitinių atliekų gaminti "šimtakojį". Oi, koks ilgas jis buvo, kai visos grupÄ—s sujungÄ— savo ,,kÅ«rinius“. Muziejuje darbas vyko tema „Be elektros, be kompiuterio“...  Apie vaškinių žvakių liejimÄ…, sukimÄ…, daiktų svÄ—rimÄ… bezmÄ—nais, vilnos kedenimÄ…, siÅ«lų vijimÄ… ant lankčio, krijelio, kilimÄ—lių gamybÄ…, audinių kočiojimÄ…, lyginimÄ… ir t.t. ne tik pasakojo muziejininkÄ— Ona ZmejauskienÄ—, demonstravo sumanÅ«s mokiniai, bet kiekvienas dalyvis turÄ—jo išbandyti visÄ… darbo procesÄ…. Pas socialinÄ™ pedagogÄ™ R. BingelienÄ™ laukÄ— žaismingos užduotys – pasakų teatro kÅ«rimas. PasirinkÄ™ aprangÄ… visi skirstÄ—si vaidmenimis. Oi, kiek pasakų čia gimÄ—! PasirodÄ—, kad visi dalyviai – puikÅ«s artistai.

Šeimos dienos renginio „Graži mÅ«sų šeimynÄ—lÄ—“ pabaiga vyko aktų salÄ—je. ÄŒia kiekviena grupÄ— pristatÄ— savo nuveiktus darbus. GÄ—rÄ—jomÄ—s gÄ—lÄ—mis-medžiais, visi šokome naujai išmoktÄ… šokį, slapstÄ—mÄ—s nuo kilometrinio „šimtakojo“, kvatojomÄ—s žiÅ«rÄ—dami į ,,naujai iškeptų“ artistų kÅ«rybÄ…. Ypač sužavÄ—jo tÄ—velis A. ÄŒeplinskas, atlikÄ™s vilko vaidmenį spektaklyje "Vilkas ir ožiukai". Buvo nominuoti taikliausi šauliai. Labai džiaugÄ—mÄ—s mamos N. KleizienÄ—s taiklumu: 37 taškai iš 40 galimų. O juk ji buvo net nelietusi jokio šautuvo! Atrado savyje naujÄ… talentÄ…. Muziejininkai pasigyrÄ— kalnu naujų žvakių, kurias nuneš į bažnyčiÄ…. Nusipelniusius pagyrimų apdovanojo vašku kvepiančiais šios dienos dirbiniais.

ArtÄ—jo netradicinio renginio pabaiga. Darželio grupÄ—s vaikai mamytÄ—ms ir tÄ—veliams padovanojo „ŽaliÄ… dainelÄ™“. O kai suskambo daina "Visiems mažiems ir dideliems“, sutrinksÄ—jo šokis „Graži mÅ«sų šeimynÄ—lÄ—“ visa salÄ— dar kartÄ… susivienijo bendrai linksmybei. Tai tarsi apibendrino netradicinių veiklų džiaugsmÄ…. Renginio pabaigoje direktorÄ— padÄ—kojo susirinkusiems, pasidžiaugÄ— visų dalyvių iniciatyvumu, išradingumu ir išreiškÄ— viltį kitais metais vÄ—l susitikti dar didesniame bÅ«ryje.

GiedrÄ— GudauskienÄ—