Svečiuose knygnešio Pr. Zykaus giminaitis (2017-05-05)

Mųsų mokyklos muziejus ir Pakuonio biblioteka  sulaukė garbingo svečio VYTAUTO KRUPOVESO. Jis neseniai išleido knygelę ,,Erškėčiuotu ir dygliuotu gyvenimo keliu" apie senelio brolį Praną Zykų, kuris buvo garsus knygnešys, dalyvavo Didžiojo Vilniaus Seimo darbe.  Pr. Zykus gimė netoli Darsųniškio. Vėliau gyveno Pakuonio valsčiuje, Bačkininkėlių kaime. Palaidotas Pakuonio kapinėse. Kapą prižiųri mokiniai.

Pakuonio mokyklos muziejuje buvo surinkta daug įvairios medžiagos apie šÄ¯ kultÅ«ros žmogų. Ja pasidalijome su autoriumi. Dabar visa tai jau atsidÅ«rÄ— knygoje. V. Krupovesas taip pat ilgai rinko įvairius faktus... Apie Lietuvos likimÄ…, knygnešių kelius ir PranÄ… Zykų deklamavo ir pasakojo penktos, šeštos, dešimtos klasių mokiniai, parengti muziejininkÄ—s Onos ZmejauskienÄ—s.