Lietuvių kalbos dienų renginiai (2017-02-23)

Kiek rovė – neišrovė,

Kiek skynė – nenuskynė.

Todėl, kad tu – šventovė,

Todėl, kad tu – tėvynė.

Tokiais J. Marcinkevičiaus žodžiais vasario 15 dieną prasidėjo skaitymų popietė Pakuonio pagrindinės kraštotyros muziejuje.

Muziejaus vadovÄ— OnutÄ— ZmejauskienÄ— ir lietuvių kalbos mokytoja Zita MilašauskienÄ— trumpai papasakojo, kaip sunkiai ir iš toli Ä—jome į Vasario 16-ajÄ….   6-9 klasių mokiniai taip pat neabejingi mÅ«sų tÄ—vynÄ—s istorijai. Buvo pristatyti plakatai su piešiniais ir savos kÅ«rybos eilÄ—rašÄiais. Mokiniai deklamavo Just. Marcinkevičiaus, J. Aisčio, B. Brazdžionio, V. KrÄ—vÄ—s kÅ«rybÄ….

O. ZmejauskienÄ— ir anglų kalbos mokytoja G. GudauskienÄ— pristatÄ— kÄ… tik gautÄ… siuntinį iš JAV, Santa Barbaros miesto. Tai laiškai, nuotraukos, žurnalai iš knygnešio Antano Bajoraičio proproanÅ«kÄ—s Danielos šeimos ir 17 jos klasÄ—s draugų. Jie nori nors šiek tiek išmokti lietuviškai. Per anglų kalbos pamokas su Mokytoja G. Gudauskiene mokiniai parašys atsakymus amerikiečiams.

Samanta, 6 klasÄ—s mokinÄ—.