Muziejininkų apdovanojimai Vilniuje (2016-12-13)

Neseniai, gruodžio 5 dieną, Vilniuje, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre vyko LIETUVOS MOKYKLŲ MUZIEJŲ KONKURSO ,,Eksponatai laikmečio liudininkai" baigiamasis turas. Įvairius darbus rengė 10 mųsų mokinių. Konsultavo muziejininkė Ona Zmejauskienė. Nors į Vilnių dėl įvairių aplinkybių vykome ne visi, bet parvežėme net vienuolika apdovanojimų.

SANDRA JANULEVIÄŒIŪTÄ– ir VYTAUTÄ– LIUDVINAVIÄŒIŪTÄ– už darbÄ… ,,Šimtamečių procesijų altorÄ—lių istorija ir meninÄ— puošyba"

laimėjo III vietą 5-8 klasių grupėje.

VIRGINIUJA VENCLOVAITĖ ir ENRIKA NAGINEVIČIŪTĖ už darbą ,,Tarpukario Lietuvos spaudos ypatybės"

laimėjo III vietą 9-12 klasių grupėje.

Dar 6 mokiniai buvo apdovanoti Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro pagyrimo raštais už sÄ—kmingÄ… dalyvavimÄ… konkurse. Juk prizinių vietų mažai, o mokinių Lietuvoje yra tiek daug.

Visi tyrinÄ—ti objektai yra mÅ«sų muziejuje. Teko panaudoti mokslinÄ™ literatÅ«rÄ…, sudaryti mokiniams nesuprantamų žodžių žodynÄ—lius, ne kartÄ… pavartyti istorijos vadovÄ—lius, įvairius žinynus. ApklausinÄ—jome didelÄ™ grupÄ™ mÅ«sų krašto žmonių ir užrašÄ—me jų atsiminimus. Visoms 5 mÅ«sų tyrinÄ—toms temoms iliustruoti parengÄ—me skaidres. DžiaugiamÄ—s savo laimÄ—jimais. Tik liÅ«dnoka, kad respublikiniuose muziejininkų ir kraštotyrininkų konkursuose niekda nematome kitų Prienų rajono mokyklų mokinių, o juk kviečiami dalyvauti visi.