ŠIAURĖS ŠALIŲ BIBLIOTEKŲ SAVAITĖ (2016-11-23)

Lapkričio 14–18 dienomis mųsų mokykla dalyvavo projekte „Šiaurės šalių bibliotekų savaitė“. Projekto  metu siekiama puoselėti skaitymą balsu, šiaurietišką literatųrą ir tradicijas, taip pat skatinti Šiaurės ir Baltijos šalių kultųrinį bendradarbiavimą.

Tradiciškai savaitÄ— prasidÄ—jo garsiniais skaitymais. Susipažinome su projekte dalyvaujančių šalių rašytojų kÅ«riniais, kurie yra mÅ«sų mokyklos bibliotekoje. Vyko ŠiaurÄ—s šalių rašytojų knygų parodÄ—lÄ—. Didesnį dÄ—mesį skyrÄ—me A. Lindgren ir H. K. Anderseno kÅ«rybai. Bibliotekoje vyko viktorina, kurioje mokiniai išbandÄ— savo žinias apie ŠiaurÄ—s šalis, šių šalių rašytojus bei jų kÅ«rybÄ….

1–4 klasių mokiniai su bibliotekininkÄ—mis garsiai skaitÄ— A. Lindgren kÅ«rinį „PepÄ— eina į mokyklÄ…“, atsakinÄ—jo į pateiktus klausimus, piešÄ— iliustracijas. Lietuvių kalbos mokytoja E. ÄŒeplinskienÄ— ir pradinių klasių mokytoja G. KavaliauskienÄ— kartu su bibliotekininkÄ—mis vedÄ— integruotas pamokas.

TikimÄ—s, kad bibliotekos savaitÄ—s renginiai suteikÄ— progos mokiniams susipažinti su ŠiaurÄ—s šalių literatÅ«ra ir tradicijomis.