EDUKACINĖ IŠVYKA Į VILNIŲ „TELEVIZIJA, AŠ IR PASAULIS“ (2016-11-02)

Kad turiningai prabėgtų rudens atostogų savaitė, spalio mėn. 31 dieną 9 ir 5 klasių mokiniai išvyko pamatyti Vilniaus. Pirmoji stotelė – LRT radijas ir televizija. LRT muziejuje pamatėme jau istorinėmis tapusias filmavimo kameras, senovinius radijo aparatus ir kitą seniai naudotą televizijos ir radijo aparatųrą, pamatėme nuotraukose kažkada čia dirbusiųjų veidus.

„Kai kurie šie žmonÄ—s LRT darbuojasi ir šiandien“, - atpažino mokiniai. O gidei paklausus: „Kieno gi ši studija?“,   „Tai Gustavo studija, čia filmuojama  „Gustavo enciklopedija“, - vÄ—l greitai iš esančių rekvizitų atpažino mokiniai. Visų mokinių veidai nušvito šypsenomis įėjus į DidžiÄ…jÄ… LRT filmavimo  studijÄ…. Buvo filmuojama laida „Auksinis balsas“. O kiek čia pamatÄ—me tik televizijoje matytų veidų iš arti!  Patiko bÄ—giais besivažinÄ—jančios kameros, kameros – gervÄ—s, garso režisierių pultas ir gražiai dainuojantys aktoriai bei jiems padedantys  estrados artistai.

PasveikinÄ™ su LRT 90 – mečio jubiliejumi ir padÄ—kojÄ™ gidei, išvažiavome žvalgytis toliau.

Kitas sustojimas – planetariumas. ÄŒia stebÄ—jome įvairias planetas, jų palydovus. PamatÄ—me jose esančius kraterius, kalnus, čia nusileidžiančius ir atliekančius tyrimus, palydovus. Kai kuriose ir vandenis. Mokiniams patiko  „danguje“ pasirodÄ™ Zodiako ženklai ir „krintančios žvaigždÄ—s“.

PailsÄ—jÄ™, pasÄ—dÄ—jÄ™ ir pakeliavÄ™ po dangaus pasaulį, pasukome prie Trijų kryžių arba kitaip vadinamo Plikojo kalno.  UžlipÄ™ į šÄ¯ kalnÄ…, susipažinome su Trijų kryžių atsiradimo istorija, pasižvalgÄ—me iš aukštai po Vilniaus žymias vietas bei gražųjį senamiestį.

Nė nepastebėjome kaip greitai prabėgo pirmoji atostogų diena! O ji prabėgo tikrai turiningai! Grįžome pavargę, bet laimingi.

9 kl. vadovė V. Račkienė ir 5 kl. vadovė G. Gudauskienė