Tyrėjų naktis (2016-10-04)

Rugsėjo 30 d. 9-10 klasių mokiniai ir mokytojai vyko į LEU organizuotas „Tyrėjų naktis“. Organizatoriai buvo parengę interaktyvių veiklų, paskaitų, demonstracijų ir ekskursijų.

Paskaitos metu „Kas bendro tarp mikrobangų krosnelÄ—s ir mobilaus telefono?“ mokiniai sužinojo kaip veikia mikrobangų krosnelÄ— ir mobilus telefonas. Ä®domu buvo stebÄ—ti eksperimentus su mobiliais telefonais, patalpintais mikrobangų krosnelÄ—je. Taip pat mokiniai turÄ—jo galimybÄ™ pamatuoti savo mobilaus telefono skleidžiamÄ… elektromagnetinÄ™ spinduliuotÄ™.

Laboratorijoje „Kaip sintetinamos naujos medžiagos“  mokiniai buvo supažindinami su klasikiniais ir moderniais organinių medžiagų sintezÄ—s bÅ«dais, o vÄ—liau laboratorijoje buvo pademonstruota, kaip paruošiama aparatÅ«ra sintezei, kaip vyksta susintetintų medžiagų atskyrimas, gryninimas ir identifikavimas.

Ekskursijos metu „Augalų pasaulis: pažintis su naudingiausiais augalais“ mokiniai sužinojo kaip augalai tenkina visus žmonių poreikius: jie yra maistas, žaliava įvairiems produktams, vaistai, oro sudÄ—ties reguliuotojai. Oranžerijoje buvo sekama atogrąžų augalų, kurie turÄ—jo didžiulÄ™ įtakÄ… žmonijos civilizacijai, istorija ir ieškoma jiems vietos savo kambariuose.

Paskaitos  metu „Atrasti matematikÄ…“  buvo vizualizuojamas Pitagoro teoremos įrodymas, taip pat bandoma taikyti garsiÄ…jÄ… teoremÄ… meninÄ—je veikloje.

Po veiklų mokiniai ir mokytojai susirinko stebÄ—ti žvaigždÄ—to dangaus pro teleskopÄ….

Išvyka visiems labai patiko.