Išvyka į LNOBT (2016-04-18)

Balandžio 15 dieną devyniolika mokyklos bendruomenės narių (mokiniai, mokytojai ir pagalbinis personalas) lankėsi Vilniuje Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre. Čia mes žiųrėjome Giedriaus Kuprevičiaus baletą „Čiurlionis“.

Per muzikos pamokas  daug kalbame apie šÄ¯ kompozitorių ir dailininkÄ…, bet  Å¾ymesnius jo biografijos faktus matyti atliekančius baleto šokÄ—jus, teko pirmÄ… kartÄ…. Labai smagu buvo stebÄ—ti savo žemiečio dirigento  R. Šerveniko galingus mostus. Baleto muzikoje skambÄ—jo M. K. ÄŒiurlionio simfoninių poemų „Miškas ir „JÅ«ra“ fragmentai. Rodant kai kurių kompozitoriaus natų faksimiles, skambÄ—jo lietuvių liaudies dainų intonacijos, kurias ypač jis mÄ—go. Taip pat baleto muzikÄ… paryškino Lietuvos stogastulpių ir Lenkijos vaizdai, kur M. K. ÄŒiurlionis praleido nemaža savo trumpo gyvenimo dalį. Ten ir mirÄ—. Po spektaklio visi džiaugÄ—si iš plastiškų baleto artistų judesių kitaip pažvelgÄ™ į  M. K. ÄŒiurlionį.

Kai kas iš mÅ«sų LNOBT lankÄ—si pirmÄ… kartÄ…, todÄ—l visų pirma apžiÅ«rÄ—jome teatro rÅ«mus. ÄŒia vaikštinÄ—jantį tarp žiÅ«rovų sutikome ir ministrÄ… pirmininkÄ… A. Butkevičių, kuris su didele šypsena mus pasisveikino. Visiems labai patiko puošnÅ«s ir didingi Nacionalinio  Operos ir Baleto rÅ«mai.

Grįždami namo ir aptarinÄ—dami įspÅ«džius, visi panoro šiame teatre apsilankyti dar kartÄ…. Tad iki naujų susitikimų LNOBT!

Muzikos mokytoja Vilija Račkienė