Savarankiško mokymosi diena 5 klasėje (2016-03-18)

Kovo 16 buvo ypatinga mųsų penktokams. Tą dieną matematikos, anglų kalbos, lietuvių kalbos, žmogaus saugos ir kųno kultųros jie mokėsi savarankiškai. Minėtų dalykų mokytojai paruošė užduotis tema “Sveika gyvensena“.

Mokiniai dirbo IT kabinete, bibliotekoje ir sporto salÄ—je.Taip pat jie  buvo išvykÄ™ į Pakuonio miestelio parduotuvÄ™ „Pasaga“, kur nagrinÄ—jo maisto produktus tam, kad rastų atsakymus į  užduotis. Nuo 08.30 iki 12.50 mokiniai individualiai, grupÄ—se ir komandose kÅ«rÄ— reklamas, mokÄ—si planuoti šeimos biudžetÄ…. Naudodamiesi Internetu, bibliotekos fondu jie sukÅ«rÄ— galutinius produktus : reklamos plakatus, savaitÄ—s šeimos biudžetus, meniu ir suformavo pagrindines saugaus elgesio taisykles virtuvÄ—je.

Dirbo labai intensyviai, mažai ilsÄ—josi. Refleksijos metu džiaugÄ—si, kad turÄ—jo galimybÄ™ dirbti be mokytojų. Mokiniams patiko, kad galima buvo naudotis kompiuteriais, ieškoti drauge atsakymų į sudÄ—tingus buitinius kasdienius klausimus.

Penktokai paminÄ—jo šiuos teigiamus savarankiško mokymosi  dienos bruožus:

- nėra įtampos, gera nuotaika

- smagu kurti

- Internetas padeda giliai išnagrinÄ—ti problemas ir jas išsprÄ™sti

- metodų įvairovė

- mokiniai jaučiasi savarankiškesni, suaugesni

Buvo paminÄ—tas tobulintinas dalykas: pateikti daugiau matematikos užduočių  stipriems mokiniams.

Mokytojai I. PtašnikienÄ—, R. Markovskaja, Z. MilašauskienÄ—, K. Grigonis ir K. Žilinskas gyrÄ— mokinius už puikų mokinių darbÄ…, gebÄ—jimÄ… dirbti komandoje ir labai gerÄ… drausmÄ™.