Haiku konkursas (2016-02-24)

5 klasės mokinės Guostė Kasčionytė ir Ieva Berkmonaitė dalyvavo respublikiniame Haiku konkurse. Konkursą rėmė Japonijos užsienio reikalų ministerija, Japonijos UNICEF komitetas, Japonijos ambasada Lietuvoje ir kt. organizacijos.

Haiku yra vienas sÄ—kmingiausių ir svarbiausių tradicinÄ—s japonų poezijos žanrų. Hokku reiškia „pradinÄ—s eilÄ—s“ ir buvo pradinÄ— ilgesnio eilÄ—rašÄio, vadinamo haika, dalis. Kadangi hokku primesdavo tonÄ… likusiam eilÄ—rašÄiui, užėmÄ— svarbiÄ… padÄ—tį haikai poezijoje ir buvo įprasta kurti hokku be po jo esančių eilių. Hokku sujungia dvi (rečiau tris) skirtingas frazes, turinčias aiškiÄ… gramatinÄ™ pertraukÄ… (kiredži).

Haiku esmÄ—.

Haiku primena dvasinÄ™ filosofijÄ…, taosistų simbolizmÄ…, rytų mistikų ir dzen budistų mokymÄ…. Tai pasireiškia simbolių gausa, poetiniu piešiniu. BÅ«dinga paprasta kalba, peržengianti įprastas reikšmes. EilÄ—se vyrauja linijinis tikslus mÄ…stymas apie gamtos maloningumÄ… bei žmogaus pasyviÄ… egzitencijÄ…. Tai spalvų, jausmų, gamtos, filosofijos mišinys, keliantis kontrastiškumo įspÅ«dį.

Šių metų tema- “Rytas”. EilÄ—raštį reikÄ—jo iliustruoti.

Mokiniams reikėjo sudaryti trijų eilučių Haiku.

GuostÄ—s ir Ievos kÅ«ryboje dominavo teigiamos emocijos, dvasinis ryšis su mama ir egzistencijos džiaugsmas.

Konkurso rezultatai bus paskebti 2016 m. birželio mÄ—nesį.

Anglų kalbos mokytoja Rita Markovskaja