(2015-12-08)

Pirmieji mokyklos laikraštuko „Pakuonio lyderis“ jaunųjų žurnalistų įvertinimai

Ä®gyvendinant Lietuvos kultÅ«ros tarybos ir Lietuvos Respublikos kultÅ«ros ministerijos finansuotÄ… projektÄ… „Gyvenkime draugiškai internetinÄ—je erdvÄ—je“ gruodžio 4 d. grupelÄ— mÅ«sų mokyklos neformaliojo vaikų švietimo programos bÅ«relio „Medijos – langas į pasaulį“ jaunųjų žurnalistų ir bÅ«relio vadovÄ— JÅ«ratÄ— LiutkuvienÄ— dalyvavo Prienų „Žiburio“ gimnazijoje organizuotoje konferencijoje „Mokyklos laikraštis rašo...“.

Prienų švietimo centras kartu su Prienų „Žiburio“ gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja Levute Karčiauskiene sveikino susirinkusius svečius ir konferencijos dalyvius: 13 mokyklinių laikrašÄių jaunųjų žurnalistų komandų iš visos Lietuvos. Mokyklinių laikrašÄių atstovai turÄ—jo galimybÄ™ pristatyti parengtÄ… filmukÄ… arba fotoreportažą „Kaip mes kuriame laikraštį“. Po jų klausÄ—mÄ—s „Žiburio“ gimnazijos auklÄ—tinÄ—s, dabar LRT radijo kultÅ«ros laidų redaktorÄ—s Ramintos JonykaitÄ—s skaitomo pranešimo „Koks turÄ—tų bÅ«ti mokyklinis laikraštis?“.

VÄ—liau visi konferencijos dalyviai pasiskirstÄ— į grupes pagal įvairias sritis: fotografų, interviu autorių, straipsnių ir informacinių pranešimų autorių bei kuruojančių mokytojų, kurių moderatoriai buvo įvairių laikrašÄių redaktoriai. SalÄ—je kiekvienos grupÄ—s dalyviai apibendrintas mintis išsakÄ— kitiems konferencijos svečiams. ÄŒia visus dainomis sveikino „Žiburio“ gimnazijos choras.

Renginio pabaigoje visų mokyklinių laikrašÄių atstovams buvo įteiktos dovanÄ—lÄ—s ir Lietuvos žurnalistų sÄ…jungos pirmininko Dainiaus Radzevičiaus bei Prienų r. savivaldybÄ—s administracijos švietimo skyriaus vedÄ—jo Rimvydo Zailsko pasirašytos padÄ—kos. MÅ«sų mokyklos laikrašÄio „Pakuonio lyderis“ jauniesiems žurnalistams skirta nominacija „už mokyklinÄ—s žurnalistikos idÄ—jų puoselÄ—jimÄ… ir sklaidÄ… bei aktyvų dalyvavimÄ… respublikinÄ—je mokyklinių laikrašÄių leidÄ—jų konferencijoje“.

Jaunųjų žurnalistų būrelio vadovė Jūratė Liutkuvienė