EUROPOS TARYBOS SEMINARAS GRUZIJOJE. (2015-05-04)

Š.m. balandžio 28 - 30 d.d. anglų kalbos mokytoja Rita Markovskaja dalyvavo tarptautiniame Europos Tarybos Pestalozzi programos seminare Gruzijoje. Seminaras „Mokytojų tęstinis profesinis tobulėjimas darbo vietoje“ sukurtas Majos Inasaridzės. Jame dalyvavo mokytojai iš 15 Europos valstybių ir 20 Gruzijos mokytojų. Seminaro dalyviai diskutavo, aptarė švietimo sistemų skirtumus ir panašumus. Akcentuota įsivertinimo, grįžtamojo ryšio svarba.

Pavyko užmegzti kontaktus su keturiomis Gruzijos mokytojomis. Mokytoja Mariza iš Boržomi pakvietÄ— 10 Pakuonio pagrindinÄ—s mokyklos mokinių ir 2 mokytojus į Eco stovyklÄ… Boržomyje 2016 m. vasarÄ….

Mokytojai Pikrijai iš Zestaponi perduoti 6 klasÄ—s mokinių: KamilÄ—s, RÅ«tos, Kristinos ir Vismanto rašyti laiškai Gruzijos mokiniams anglų kalba. Laukiame atsakymų. Nustebino, kad mokytoja nesinaudoja pašto paslaugomis. Tik Internetu ir spec. automatais mieste, kur sumoka mokesčius ir kt.

MokytojÄ… EkÄ… iš Kutaisi ir 2 mokinius pakviečiau į Pakuonio pagrindinÄ—je mokykloje vyksiančiÄ… tarptautinÄ™ konferencijÄ… „Kalbos nekovoja“. Džiaugiuosi, kad mano iniciatyva buvo paremta mokyklos direktorÄ—s A. VaicekauskienÄ—s. SusidomÄ—jo ÄŒekijos, Latvijos, Vengrijos, Lenkijos mokytojai, nes jie puikiai kalba ne tik angliškai, bet ir rusiškai. Kartu  koregavome mano pasiÅ«lytÄ… programÄ…. Ieškome remÄ—jų.

Ši kelionÄ— praturtino mane kaip mokytojÄ…, kaip Europos pilietÄ™, kaip turistÄ™.

Prienų r. Pakuonio pagr. mokyklos anglų kalbos mokytoja Rita Markovskaja