Svečiai mokykloje (2015-04-27)

Neseniai į mųsų mokyklą atgužėjo, atbildėjo Ašmintos pradinės mokyklos visi pradinukai, jų mokytojos ir bųrelis Ašmintos laisvalaikio salės meno mylėtojų. Sveteliai mums parodė etnografinę programėlę ,,Lino kelias“.  Skambėjo melodingos moterų dainos, vaikai minė mįsles. Visi klausėmės pasakojimų apie lino kančią, jo kelionę per žmogaus gyvenimą. Svečiai berniukai visus pavaišino duonele, kurią dažėme į linų aliejų.

Paskui visi sugužėjo į mokyklos muziejų. ÄŒia vÄ—l prisiminÄ—me lino ,,kančios“ momentus. Su svečiais mynÄ—me, šukavome linus, sukome ratelius, glostÄ—me dideles siÅ«lų tolkas, stebÄ—jomÄ—s mažomis audimo staklÄ—mis. Viešnios  grožėjosi audinių raštais. Vaikų dÄ—mesį muziejuje patraukÄ—  Ä¯domi pilių paroda. ,,Ir aš pasidarysiu pilį“,- nusprendÄ— ne vienas pradinukas.

MalonÅ«s svečiai savo apsilankymu, menine programÄ—le mus pradžiugino. Svečias į namus – džiaugsmas į namus“, - sako liaudies patarlÄ—. Dabar mÅ«sų eilÄ— ruoštis į viešnagÄ™ pas kaimynus.

Ona ZmejauskienÄ—