Pasaulinės Žemės dienos minėjimas  (2015-03-23)

Kovo 20 d. minima pasaulinė Žemės diena, astronominis pavasaris. Šiomis dienomis ateina pavasario lygiadienis – dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose. 1971 m. Jungtinės Tautos pavasario lygiadienį paskelbė Pasauline Žemės diena. Lietuvai atgavus nepriklausomybę, Žemės dienos iniciatorius Johnas McConnellis kreipėsi į mųsų tautą, ragindamas taip pat tapti Žemės globėjais, o pavasario lygiadienį, kuris skirtingose planetos vietose yra kovo 20 – 21 d., minėti kaip Pasaulinę Žemės dieną. Atsiliepdama į šį kreipimąsi, tuometinė Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba 1992 m. Žemės dieną oficialiai įteisino ir Lietuvoje.

Ryte technologijų mokytojas KÄ™stutis Grigonis su mokiniais papuošÄ— mokyklos kiemÄ… vÄ—jo malÅ«nÄ—liais, kuriuos vyresniųjų klasių mokiniai gamino iš antrinių žaliavų, o pradinukai – iš spalvoto popieriaus.

VÄ—liau visa mokyklos bendruomenÄ— susirinko į aktų salÄ™. ÄŒia visus nustebino prišiukšlinta scena. Bet viskÄ… išgelbÄ—jo penktokai. Jie priminÄ—, kaip reikia rÅ«šiuoti atliekas ir viskÄ… surinko į plastikinius maišus. ŽemÄ—s dienos renginyje skambÄ—jo dainos apie pavasarį. Jas atliko priešmokyklinukai, pradinių klasių mokiniai, penktokai ir mergaičių vokalinis ansamblis. NetrÅ«ko renginyje šokių ir eilių. Scenoje pasirodÄ— du šokių kolektyvai. Pirmokai į šokį ,,MalÅ«nÄ—lis” įtraukÄ— ir salÄ—je sÄ—dinčius žiÅ«rovus. SkambÄ—jo eilÄ—s iš Kristijono Donelaičio poemos ,,Metai”.

Mokiniai į ŽemÄ—s dienos renginį atsinešÄ— palinkÄ—jimus Žemei. Juos užrašÄ— ant spalvoto popieriaus medžio lapelių arba žiedelių ir užkabino ant scenoje stovinčios plikos medžio šakos. Ikimokyklinukai ir 5 – 10 klasių mokiniai iš antrinių žaliavų pagamino šÅ«kius Žemei ir jais papuošÄ— mokyklos koridorius. Septintos klasÄ—s mokinys Rytis Deimantavičius pagamino inkilÄ—lį, kuris bus įkeltas į medį.

ŠventÄ—s pabaigoje visos klasÄ—s buvo apdovanotos knygelÄ—mis ,,Kaip aš galiu padÄ—ti Žemei”.

Prieš renginį ir po jo mokiniai turÄ—jo galimybÄ™ stebÄ—ti dalinį SaulÄ—s užtemimÄ….

AÄŒIŪ visiems mokytojams, svečiams, mokiniams. Tik dÄ—l jÅ«sų darbštumo, nuoširdumo ir kÅ«rybiškumo TarptautinÄ—s ŽemÄ—s dienos šventÄ— buvo tokia nuotaikinga ir spalvinga.

Renginio organizatoriai:

Sigita KazlauskaitÄ—