Gegužės 31-ąją Pasauline nerūkymo diena (2012-05-29)
Kodėl verta atsisakyti tabako?

Nikotinas, kurio yra cigaretÄ—se, cigaruose, uostomajame tabake, sukelia priklausomybÄ™.

Tabako dÅ«muose aptinkama daugiau kaip 4000 įvairių cheminių medžiagų; kai kurios iš jų 4,25 karto nuodingesnÄ—s už automobilio išmetamas dujas.

Tabako rÅ«kymas nulemia net 25 proc.  širdies ir kraujagyslių ligų, 30 proc. vėžio, 75 proc. kvÄ—pavimo sistemos ligų ir yra laikomas svarbiausiu šių ligų rizikos faktoriumi.

Tabakas nužudo daugiau žmonių nei žūsta nuo narkotikų, autoįvykių, savižudybių ir streso kartu paėmus.

Vaikai, kurių tÄ—vai rÅ«ko, du kartus dažniau tampa "prisiekÄ™" rÅ«kaliai.

Rūkymas trumpina gyvenimą ir blogina jo kokybę; rūkančios moterys gyvena penkeriais metais trumpiau nei nerūkančios, o rūkantys vyrai - net septyneriais trumpiau.

RÅ«kymas sukelia plaučių vėžį, be to, skatina burnos, liežuvio, ryklÄ—s, gerklų, stemplÄ—s, šlapimo pÅ«slÄ—s, kasos vėžį.

Nikotinas didina arterinį kraujospÅ«dį, greitina širdies tvinksnius; nuo jo siaurÄ—ja kraujagyslÄ—s, jis kenkia širdžiai.

Cigarečių dÅ«mai ardo plaučių audinį, sumažina į plaučius  patenkantį deguonies kiekį; sportuojantiems rÅ«kaliams greičiau pritrÅ«ksta  oro nei nerÅ«kantiems.

Kenkia virškinimui; turi įtakos gastrito ir opaligÄ—s vystymuisi.

Palaipsniui silpnina lytinÄ™ funkcijÄ….

Trikdo uoslÄ™ ir skonio jutimÄ….

Plaukai ir drabužiai prisigeria nemalonaus kvapo.

Dėl rūkymo sukelto medžiagų apykaitos sutrikimo lūžinėja plaukai ir nagai.

Sutrikus kraujotakai geltonuoja rankų ir veido oda, anksčiau atsiranda raukšlÄ—s.

Nuo tabako gelsta ir genda dantys, o iš burnos sklinda nemalonus kvapas.