Respublikinis oratorių konkursas Klapėdos LCC tarptautiniame universitete (2014-04-01)

Esu Pakuonio pagrindinės mokyklos 9 kl. mokinė Karolina Stanevičiųtė. Kovo 28 d. dalyvavau respublikiniame oratorių konkurse LCC tarptautiniame universitete Klaipėdoje. Susirinko 45 dalyviai iš 28 Lietuvos vietovių. 43 mokiniai atvyko iš gimnazijų bei vidurinių mokyklų ir tik du iš pagrindinių mokyklų.

Bendra kalbos tema buvo “To be human is to discuss” (“BÅ«ti žmogumi reiškia diskutuoti”). JÄ… dalyviai traktavo kiekvienas savaip. Nusprendžiau kalbÄ—ti savo sukurta tema “Ne kiekvienas turi drÄ…sos dirbti grupÄ—je”. Ruoštis man padÄ—jo anglų kalbos mokytoja Rita Markovskaja. Po pasakytos viešosios kalbos, kurios trukmÄ— 5 min., komisijos nariai (Martyn Cushing (UK konsulas Lietuvoje), Kristin Leichty(LCC universiteto atstovÄ—) ir organizacijos ESU narÄ— Ligija KaminskienÄ—) ir klausytojai uždavÄ— klausimus. Beveik visi  dalyviai anglų kalbÄ… mokosi aukšÄiausiu lygiu, daugelis moksleivių yra gyvenÄ™ ir mokÄ™si užsienyje.

Labai džiaugiuosi, kad paskatinta mokytojos Ritos Markovskajos ir direktoriaus Jono Mikelionio dalyvavau konkurse. Ä®gijau neįkainojamos patirties, kuri tikrai pravers ateityje.

Karolina StanevičiÅ«tÄ—