Kovo 16-oji – Knygnešio diena (2014-03-23)

Kovo 16-oji Lietuvoje minima kaip Knygnešio diena, mat šią dieną, 1846-aisiais, gimė Jurgis Bielinis, knygnešys, sukųręs nelegalaus lietuviškos spaudos platinimo tinklą. Nuo kovo 17 iki 21 d. mųsų mokykloje vyko renginiai skirti Knygnešio dienai paminėti. Lietuvių kalbos pamokų metu vyko filmų peržiųros, diskusijos, informacijos apie miestelio knygnešius rinkimas, knygų iliustravimas. Mokyklos muziejuje vyko pamokos ir klasių valandėlės apie sudėtingą Lietuvos istorijos laikotarpį - lietuviškos spaudos draudimą 1864-1904 metais.

„Daugiausia kalbÄ—jome apie knygnešių Antano ir Felicijos Bajoraičių veiklÄ…, apie mÅ«sų draugystÄ™ su jų vaikaičiais ir provaikaičiais, žiÅ«rÄ—jome skaidres. Visus labai nustebino naujiena, kad Knygnešio dienos proga mus pasiekÄ— jų piniginÄ— dovana. Mieli draugai iš JAV mums rašo laiškus, siunčia nuotraukas, remia materialiai. Mes visada tuo džiaugiamÄ—s, ypač domimÄ—s vaikų (knygnešių proproprovaikaičių) gyvenimu.. Ir dabar muziejuje buvo paruošta didelÄ— paroda apie knygnešių Bajoraičių šeimÄ…. Žinoma, nepamiršome ir kitų: Juozo ŠmulkšÄio, Motiejaus Eimaičio, daraktoriaus Mykolo Lažanausko ir t.t. . Juk PAKUONIS - PANEMUNÄ–S KNYGNEŠIŲ CENTRAS.“ (O. ZmejauskienÄ—)