Nacionalinis švietimo lyderystės forumas 2014 (2014-03-09)

Kovo 6-7 d. Vilniuje vyko Nacionalinis švietimo lyderystės forumas 2014. Lietuvos kryptis- sėkmingas  mokymasis.

Forumas - tai metinis švietimu besirųpinančių žmonių susibųrimas. Forume – visi lygiaverčiai dalyviai. Jame kovo 6 d. dalyvavo apie 500 žmonių iš visos Lietuvos. Tarp jų ir mųsų mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Audronė Vaicekauskienė.

Forumo pranešÄ—jai ir moderatoriai: Dr. R. DukynaitÄ—, Prof. Louse Stoll, Prof. Jan Robertson, Dr.Colleen Jackson, O. BložienÄ—, R. Ališauskas, A. Ražanauskas, E. PranskÅ«nienÄ— ir kt.

SÄ—kmingas mokymasis - labai aktuali ir svarbi tema visoms mokykloms. Dr. R. DukynaitÄ— savo pranešime „Lietuvos mokinių pasiekimai: džiaugsmai ir rÅ«pesčiai“ pristatÄ— tarptautinių tyrimų OECD PISA rezultatus. Tyrimai matuoja penkiolikmečių matematinį, gamtamokslinį raštingumÄ…, skaitymo gebÄ—jimus. Šie tarptautiniai tyrimai vykdomi kas trejus metus. MÅ«sų mokyklos mokiniai taip pat juose dalyvavo. TyrÄ—jai teigia, kad mokinių pasiekimai priklauso nuo daugelio dalykų: daželio lankymo, mokyklos vietos, tipo, mokytojų profesionalumo, mokinių lankomumo, vÄ—lavimo į pamokas, pasitikÄ—jimo savo jÄ—gomis, tÄ—vų požiÅ«rio į vaiko mokymÄ…si ir kt.

Forume buvo pristatytos ir kitų šalių patirtys kaip gerinti mokinių rezultatus, kÄ… daryti, kad mokinių mokymasis bÅ«tų sÄ—kmingesnis.

Antra dienos pusÄ— buvo skirta praktinei veiklai, grupiniams darbams. GrupÄ—se buvo pasakojamos svarbios savo sÄ—kmÄ—s istorijos, kurios turÄ—tų įtakos mokinių mokymosi pasiekimams. Forumo dalyviai mokÄ—si  „pasakojimo“ metodo, kurio esmÄ— – susitartÄ… laikÄ… tik klausyti pasakotojo, galima pasižymÄ—ti svarbiausias mintis, bet nepertraukti pasakotojo, neužduoti klausimų, nediskutuoti. Tik vÄ—liau galima pateikti klausimus, padaryti savo įžvalgas. VÄ—liau aptarti grupÄ—je, apibendrinti pagal pateiktus klausimus. Grupių dalyviai aptarÄ—, ko galima pasimokyti iš sÄ—kmÄ—s istorijos, kur tokį metodÄ… galima pritaikyti savo veikloje, kad mokinių mokymasis bÅ«tų sÄ—kmingesnis.