COMENIUS - Europa tavo mokykloje (2011-04-18)

Į ketvirtąjį susitikimą su antrus metus vykdomo Comenius daugiašalės partnerystės projekto „Kultųrų sankaupa“ partneriais vyko aštuoni 6-9 klasių mokiniai ir penki mokytojai.

KelionÄ— prasidÄ—jo šeštadienio rytÄ…. Iš KarmÄ—lavos į Paryžiaus Beauvais oro uostÄ… skridome šiek tiek daugiau nei 2 val. Daugeliui tai buvo pirmas skrydis lÄ—ktuvu. Tačiau čia nauja patirtis nesibaigÄ—. Pats agentÅ«ros „Paris Angels“ direktorius, profesionalus gidas Pierre Rivoallan privačiu autobusu keturias valandas lydÄ—jo ir įdomiai angliškai pasakojo Paryžiaus miesto įsikÅ«rimo istorijÄ…, pristatÄ— garsius pastatus, įžymius žmones ir jų gyvenimo istorijas. StabtelÄ—jome nusifotografuoti prie įžymių pasatų: Luvro, Eifelio bokšto, Notrdamo katedros ir kitų žymių objektų. Gido pasakojimas vaizduotÄ—je nupiešÄ— gatvÄ—mis žygiuojančius karalius, pergalingų žygių siekiantį NapoleonÄ…, dvikovose besikaunančius muškietininkus ir damas pÅ«stomis suknelÄ—mis. Akis malonino mieste sužaliavÄ™ ir gausios gÄ—lų žiedais parkų zonos.

Nauja patirtis mokiniams buvo ir gyvenimas viešbutyje bei kelionÄ— dviaukšÄiu traukiniu į Le Havre miestÄ… šalia Anglijos kanalo. Traukinių stotyje Lietuvos grupÄ™ pasitiko šeimos, kuriose ir apsistojo dalis mÅ«sų mokinių. Tai buvo puiki proga pritaikyti gebÄ—jimÄ… bendrauti užsienio kalba, pažinti PrancÅ«zijos tradicinÄ™ virtuvÄ™. Jau kitÄ… rytÄ… visi susitikome vidurinÄ—je mokykloje „Collège Montesquieu – Sainte Marie“, o vÄ—liau drauge vykome į pradinÄ™ „Sacré Coeur“. ApžiÅ«rÄ—jome klases, mokytojų darbo kabinetus, bibliotekÄ…. Taip pat lankÄ—mÄ—s profesinÄ—je aukštojoje mokykloje „Germaine Coty“, kurioje ne tik apžiÅ«rÄ—jome patalpas, bet ir patys įvertinome studentų, bÅ«simųjų virÄ—jų profesionalumÄ…, ragaudami jų paruoštus patiekalus. Po pietų mÅ«sų laukÄ— oficialus priÄ—mimas miesto merijoje. Ypatingai visiems patiko miesto vaizdas ir pajÅ«ris iš septyniolikto laikrodžio bokšto aukšto. Svečiuodamiesi pristatÄ—me filmuotÄ… medžiagÄ… su  tradiciniais lietuviškais šokiais bei atskleidÄ—me vienÄ… iš etnografinių švenčių papročių – Kaziuko mugÄ™. Kiekvienai partnerių mokyklai įteikÄ—me po kompaktinį diskÄ…, kuriame mokiniai, išvertÄ™ į anglų kalbÄ…, citavo Maironį bei lietuvių tautosakÄ….

Gegužės mÄ—nesį Pakuonio pagrindinÄ—je mokykloje laukiame svečių iš Lenkijos, Anglijos, Vokietijos, Italijos ir PrancÅ«zijos. Tai bus paskutinis partnerių susitikimas, skirtas apibendrinti dviejų metų projekto rezultatus.

Visų keliavusiųjų vardu dÄ—kojame Prienų rajono savivaldybei, Rasai Juocevičienei,  Jonui Vilioniui, Arvydui Bijaminui ir Gintarui Kleizai už finansinÄ™ paramÄ…. Tai mokiniams sudarÄ— galimybÄ™ pirmÄ… kartÄ… gyvenime pažinti kultÅ«ros, architektÅ«ros šedevrų ir mados sostinÄ™ – Paryžių bei pabendrauti su įvairių tautų bendraamžiais.